fbpx

Masarykovo náměstí opět oživuje Šapitó

Masarykovo náměstí se často může zdát trochu prázdné, když zrovna nehostí vánoční trhy či po něm nepobíhají děti dovádějící mezi gejzíry. Je proto skvělé, že už čtvrtým rokem hostí cirkusácké Šapitó, ve kterém se všichni můžeme v letním horku osvěžit ledovou kávou či limonádou. K Šapitó je přidruženo malé hřiště, kde si může kdokoli zdarma přijít zahrát fotbal, volejbal nebo basketbal a strávit tak v samotném centru Ostravy příjemné ráno, odpoledne nebo večer.

Propojením tří projektů, které už nějakou dobu Ostravu oživují, vzniklo letos tak trochu jiné Šapitó, než to, na které jsme byli zvyklí. Své síly spojili Stará aréna, která sídlí hned vedle Šapitó a zajišťuje alkoholické i nealkoholické nápoje a jídlo, kafekrámek Čerstvý Boby, který dodává výběrovou kávu a především náš Vestibul Interier, který zajistil vybavení šapitó z kolekce nábytku čekajícího na renovaci.

Architektka Kateřina Dvořáčková z Vestibul Interier se postarala o to, aby bylo kompletní vybavení šapitó pouze z recyklovaných materiálů, včetně zázemí a samotného baru. A to nebylo jednoduché!

Šapitó je letos koncipováno velmi domácky, aby se stalo jakýmsi obývákem.

Výběr nábytku je velmi různorodý a zahrnuje křesílka, pohovky a židličky z různých dekád dvacátého století, které tak tvoří netradiční, ale překvapivě ucelený venkovní interiér. Letošní Šapitó je tak tvořeno hlavně touto kombinací interiéru s exteriérem. Člověk se uvnitř cítí venku a venku se cítí uvnitř. Je to netradiční způsob zažití Masarykova náměstí. Můžete sedět hezky na pohovce jako u babičky a sledovat dění přímo v centru města, nebo pozorovat hrající si děti na hřišti. Šapitó je letos koncipováno velmi domácky, aby se stalo jakýmsi obývákem. Tento obývák je však mimořádně otevřený, může se v něm usadit kdokoli a užít tak příjemného letního počasí v chládku a stínu šapitó. „Líbí se mi, že je tady klid,“ svěřuje se jedna z návštěvnic Hana, která si pochvaluje i kávu a možnost si pohodlně posedět, zatímco si její vnuk hraje na hřišti. A ocenila i výběr nábytku, který je prý dneska retro, ale ona jej pamatuje ze svých mladých let ještě nový. S paní Hanou musím souhlasit v tom, že v Šapitó klid je, koneckonců v něm vznikl i tento blogový příspěvek, takže pokud má někdo ze čtenářů pisatelské ambice, prostor Šapitó mohu vřele doporučit.

Kolem Šapitó jsou také rozestavěna lehátka či stoly na ping-pong, které tak zaplňují jinak nevyužitý prostor na okraji náměstí. A vypadá to, že tento koncept oceňují i obyvatelé Ostravy, jelikož je jich v šapitó i v prostoru okolo pořád dost. A tak to vypadá, že kombinace dobré kávy, kvalitního občerstvení a zajímavého interiéru vytváří příjemný prostor pro život. A o to jde především.

Až si při návštěvě Šapitó vyhlédnete a vyzkoušíte nějaký kus nábytku, napište nám do Vestibul Interier a my uděláme vše pro to, aby skončil právě ve vašem obýváku. Případně můžeme zrenovovat váš oblíbený kousek po babičce, anebo vám rovnou navrhneme interiér podobně originálně jako ten v Šapitó. Neváhejte a navštivte nás v Šapitó nebo v naší kamenné prodejně na Nádražní 42. 

Autor: Šimon Král

Categories: Novinky

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *